Епідемія паротиту та роль імуноглобуліну G в інфекційних панелях
Паротит, відомий також як “свинка”, є інфекційною хворобою, яка викликає запальний процес в слинних залозах. Ця хвороба спричиняється вірусом паротиту, який передається від людини до людини через крапельки слини. Хоча паротит може вражати людей будь-якого віку, діти та молодь є основною групою ризику.
Симптоми паротиту включають в себе:
- Спокійний біль та набряк слинних залоз, зазвичай з одного боку обличчя.
- Лихоманка.
- Біль та набряк в області вуха.
- Загальна слабкість та нездужання.
У більшості випадків паротит проходить без ускладнень, але у деяких людей можуть виникнути серйозні ускладнення, такі як виразки в ротовій порожнині, запалення сітківки очей, панкреатит та навіть виразки в мозку.
Для діагностики інфекції паротитом та вивчення імунного статусу пацієнта використовується інфекційна панель, включаючи аналіз на антитіла класу IgG.
Імуноглобуліни G (IgG) є класом антитіл, які утворюються в організмі як відповідь на інфекцію або вакцинацію. У випадку інфекції паротитом, імунна система пацієнта реагує на вірус і починає виробляти IgG-антитіла, які спрямовані на боротьбу з цим вірусом.
Аналіз на IgG дозволяє визначити, чи був пацієнт у минулому відомий інфекцією паротитом або чи мав вакцинацію проти цієї хвороби. Якщо рівень IgG-антитіл високий, то це може свідчити про те, що пацієнт має стійкий імунітет до паротиту. З іншого боку, низький рівень IgG-антитіл може свідчити про вразливість організму до вірусу та потребу у вакцинації.
Вакцинація проти паротиту є найефективнішим способом запобігти хворобі та її ускладненням. Вакцина зазвичай вводиться у віці 1 року і потребує бути проведеною ще раз у віці 4-6 років для максимального захисту. Також, вакцинація може бути рекомендована дорослим, які не мали хвороби та не були вакциновані у дитинстві.
Висновок: інфекція паротитом є серйозною проблемою, яка може призвести до серйозних ускладнень. Діагностика за допомогою інфекційної панелі, включаючи аналіз на IgG, допомагає визначити статус імунної системи пацієнта та необхідність вакцинації для запобігання хворобі. Вакцинація залишається найефективнішим засобом контролю над паротитом і його подальших ускладнень.