📍Що провокує Аутоімунний гепатит?
💡 Аутоімунний гепатит (АІГ) – це хронічний запальний процес в печінці невідомого походження, що характеризується перипортальним запаленням, наявністю гіпергамаглобулінемії, тканинних аутоантитіл.
🔬 Діагностика аутоімунного гепатиту.
В діагностиці аутоімунного гепатиту має важливе значення – визначення таких маркерів, як: антинуклеарні антитіла (ANA), антитіла до мікросом печінки та нирок (анти-LKM), антитіла до гладкої мускулатури (SMA).
🔬 Для встановлення певного діагнозу необхідно: відсутність в анамнезі гемотрансфузій, прийому гепатотоксичних ліків, зловживання алкоголем; відсутність сироваткових маркерів активної вірусної інфекції і титри ANA, AMA; значне підвищення активності АсAT, алAT і менш виражене підвищення лужної фосфотаза.
🔬 При гістологічному дослідження АІГ в тканини печінки зазвичай можна виявити картину хронічного гепатиту з вираженою активністю. Типові мостоподібні некрози паренхіми, велика кількість плазматичних клітин в запальному інфільтраті в портальних трактах і ділянках некрозу гепатоцитів. Лімфоцити інфільтрату нерідко утворюють лімфоїдні фолікули в портальних трактах, а перипортальні гепатоцити створюють так звані гландулярні (залізоподібні) структури. Масивна лімфоїдна інфільтрація відзначається в центрах долец з великими некрозами гепатоцитів.
Нерідко зустрічається запалення дрібних жовчних проток і холангіол портальних трактів при схоронності міждолевих і септальних проток. Зміни гепатоцитів виявляються гідропічною або жировою дистрофією.
Інколи в якості окремого перехресного синдрому виділяють також поєднання АІГ з аутоімунним холангітом, що протікає аналогічно синдрому АІГ, але при відсутності сироватки АМА.