Меділаб+

Ехінокок

Ехінокок
5
(2)

💡 Ехінокок (лат. Echinococcus granulosus) паразитує в печінці, легенях, головному мозку, нирках. Викликає хворобу ехінококоз‼️
Яйце ехінокока майже округлої форми, має коричневу радикально посмуговану оболонку, що містить у собі онкосферу з 6 гачками.

🩸Паразитує ехінокок у тонкій кишці як дорослий гельмінт. Оскільки їх життєвий цикл відбувається зі зміною хазяїнів, їх остаточним місцем проживання є домашні собаки, вовки, лисиці та інші м’ясоїдні тварини.
Зрілі членики ехінококу виділяються у навколишнє середовище з випорожненнями тварин.
Найчастіше потрапляють в печінку по системі ворітної вени через стінку кишечника у вигляді онкосфери. Іноді онкосфери по кровоносних судинах досягають й інших органів таких, як: легені, головний мозок, нирки та інші.

🩸Людина, хвора на ехінококоз для оточуючим загрози не становить. Інфікуватися ехінококом людина може під час споживання овочів, фруктів, ягід, яєць. Після потрапляння енкосфери в організм, навколо виникає місцева запальна реакція і починає розвиватися з онкосфери у фіну – ехінококий міхур (кісту)‼️Ехінококова кіста, в свою чергу, спричиняє стиснення прилеглих тканин, як наслідок виникає запалення, некроз, грануляція. Пошкодження цілісності ехінокового міхура може призводити до розсіювання яєць, утворенню нових міхурів у різних органах або ж призвести до анафілактичного шоку, як наслідок надходження чужорідного білка в організм. Таким чином, захворювання у людини спричиняє личинкова стадія паразита.

🩸Самопочуття та клінічна картина під час ехінококозу залежить від локалізації, розміру кісти та швидкості його росту. В більшості випадків перші ознаки з’являються через декілька років після зараження у вигляді втоми, алергічних реакцій, головного болю, в’ялості, підвищення температури тіла тощо.

🔬 Під час лабораторного обстеження показники ЗАК вказують на значне підвищення еозинофілів (15 — 30%) та підвищення ШОЕ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Імунізація

🩸 Діагностика під час ехінококу грунтується на клініко-рентгенологічних даних, результатах обстеження крові на антитіла до ехінококу Ig G в поєднанні з даними УЗД або КТ.

Наскільки Вам подобається?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

Наскільки Вам подобається? 5 / 5. Всього голосів: 2

Голосів поки немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.