Меділаб+

Лямбліоз

Лямбліоз
0
(0)

🩸 Лямбліоз (гіардіаз) – захворювання викликане мікроскопічними паразитами Guardia. Протозойна інвазія, що перебігає переважно з ураженням тонкого кишківника та частково супроводжується алергічними та неврологічними симптомами.
🩸 Джерелом інфекції для людини є свійська тварина, з якою вона часто контактує: собаки, кролики, коти та інші тварини. Проте, 1-е місце, як джерело інвазії, залишається за людиною.
🩸 У навколишнє середовище лямблії попадають з стільцем у формі цист. Цистовиділення починається на 9-й — 22-й день після ураження.
🩸 Фактори ураження — вода, харчові продукти, грунт, руки. Механічні переносники — комахи та муха. Механізм передачі: фекального-оральний. Трофозоїти (дорослі форми) виживають у фекаліях та у зовнішньому середовищі до 2 годин.
🩸 Гостра симптоматика включає в себе:
– діарея,
– здуття,
– жирний стілець,
– шлункові та абдомінальні спазми,
– розлади шлунку або нудота/блювота,
– дегідратація (гостра втрата рідини),
– а також свербіж шкіри, кропив’янку, набряк очей та суглобів.
🩸 Групи ризику лямбліозу:
-Діти у ДНЗ, школах, дитячих таборах тощо,
-близький контакт з хворою особою,
-власники свійських домашніх тварин,
-відпочивальники на пляжах,
-міжнародні туристи,
-особи, що використовують неправильно підготовлену воду та їжу.
🩸 Діагностування та детекція. Оскільки цисти лямблій виділяються не постійно, а періодично, то зразок стільця бажано брати тричі у різні дні, щоб підвищити чутливість тесту. Використання методу концентрації та трихром-фарбування (мікроскопія) можуть бути недостатніми через мінливу концентрацію лямблій у зразку. Саме тому для кількісних результатів рекомендовано використовувати імунологічні методи дослідження антигену в стільці за допомогою експрес-методу та ІФА-методик. Дані методи є більш чутливі, ніж мікроскопія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Глисти це шкода

Наскільки Вам подобається?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

Наскільки Вам подобається? 0 / 5. Всього голосів: 0

Голосів поки немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.