Меділаб+

Хвороба Лайма

Хвороба Лайма
5
(1)

🪲 Зоонозна інфекція з трансмісивним механізмом передачі, яка є переносником між твариною та людиною, в період з квітня по жовтень. Збудником захворювання є мікроорганізм Borrelia burgdorferi, вид Іксодові кліщі.

❌🙅🏼‍♀️Найбільш вразливі місця на тілі (як у людей, так і у домашніх тварин): зона голови, шиї, під пахвами, пах.

⚠️ Кліщ кусає і занурюється у шкіру жертви, цим самим, харчується рідкою сполучною тканиною (кров), а потім відпадає. У разі, якщо Ви помітили кліщ його відразу необхідно дістати так, щоб не пошкодити тіло кліща та не залишити голову в середині шкіри постраждалого. ❗️Не забудьте обробити поверхню укусу спиртовим розчином❗️

🚸 Що потрібно знати для запобігання укуса?! Як дізнатись чи Ви не інфіковані непроханим гостем?!
Перед-, під час-, після відпочинку на природі:
– одяг має бути світлого кольору з довгим рукавом та штанами, які, в свою чергу, мають бути заправлені у шкарпетки;
– перед прогулянкою використовувати засоби від кліщів та комах;
– після прогулянки одяг необхідно змінити та перевірити себе і дитину на наявність на поверхні шкіри кліща або кільцеподібного почервоніння, яке утворюється після укусу.

🆘 Якщо Ви помітили укус необхідно:
1. Слідувати за місцем укусу протягом 30 днів. На місці укусу може з’явитися кільцеподібне почервоніння (еритема) діаметром до >5 см. Необхідно відразу звернутися до сімейного лікаря або інфекціоніста для подальшого огляду та призначення обстеження, лікування.
2. Для повного виключення можливості зараження, навіть якщо місце укусу без змін, здаються аналізи на 📛антитіла (Ig G, Ig M) до Borrelia📛 на 30-й та 60-й день після укусу, оскільки не завжди спостерігаєтьсяри (еритема). Визначення антитіл дає змогу не пропустити інфікування, тим самим, не втратити час для лікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Всесвітній день боротьби с туберкульозом

Наскільки Вам подобається?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

Наскільки Вам подобається? 5 / 5. Всього голосів: 1

Голосів поки немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.