Меділаб+

Мікробіом

Мікробіом
5
(1)

Організм людини населяють понад 1000 видів бактерій, близько 50 вірусів і понад 20 видів найпростіших.

Насправді всі багатоклітинні організми мають складні екосистеми, в яких весь зовнішній (відкритий) епітелій колонізований значною кількістю мікроорганізмів. Думка про те, що нормальна мікробіота не відіграє жодної ролі в нормальному функціонуванні нашого організму, є більш, ніж наївною. Як ми бачили, мікроорганізми відчувають своє навколишнє середовище і реагують на його зміни. Вони синтезують і переробляють біоактивні сполуки і мають метаболічні властивості набагато різноманітніші за ті, що закодовані в геномі людини. Було б по-справжньому дивовижно, якби наші мікробіоми були просто свідками функціонування людини.

Зараз багато дослідників вважають, що ми повинні об’єднати хазяїв та їх мікробіоми у супер організми. Цей термін означає, що геном людини і геноми всіх мікробів, носіями яких є ми, забезпечують краще розуміння функцій людини.

Нормальна мікрофлора людського тіла поділяються на 2 групи:
1)постійна (резидентна), специфічна для даного біотипу; 2)тимчасова, занесена з інших біотипів хазяїна або з оточуючого середовища (заносна). В різних ділянках тіла вона неоднакова, оскільки кожний біотоп характеризується своєрідним умовами для існування мікроорганізмів. Найбільше епідеміологічне значення мають представники мікробних угрупувань шкіри, верхніх дихальних шляхів, шлунково-кишкового тракту, сечо-статевих органів. Методи дослідження мікрофлори різних біотипів значною мірою відрізняються між собою. Дослідження мікрофлори людини проводять при діагностиці ендогенних інфекції, десбіозів, бактеріоносійства.

Наскільки Вам подобається?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

Наскільки Вам подобається? 5 / 5. Всього голосів: 1

Голосів поки немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Гепатит