Меділаб+

Вітрянка

Вітрянка
5
(1)

⛑ Одна з найпоширеніших інфекцій у світі, яка вважається гострим вірусним захворюванням.

☄️ Збудником вітряної віспи (вітрянки) та оперізуючого герпесу (Varicella-zoster virus, VZV), або, так званий, герпевірус людини 3-го типу (ГВЛ) належать до сімейства Herpesviridae, роду Varicella virus і є двома варіантами одного вірусу, який має найменший геном серед герпевірусів, що викликає два захворювання.

🚨 Джерелом інфекції є хворий на вітряну віспу, рідко на оперізуючий герпес. Єдиним резервуаром інфекції є людина, передається VZV повітряно—крапельним шляхом, а також через плаценту.

Вітряна віспа зустрічається, головним чином, у дітей🐣, безсимптомний перебіг буває вкрай рідко. Хвора людина є небезпечною для інших останні 10 днів інкубаційного періоду та перші 5-7 днів з моменту появи висипу. ❗️Загальний інкубаційний період VZV складає 10-21 день❗️

Перебіг вітрянки особливо небезпечний для вагітних🤰🏼 і людей віком >20 років і протікає у вигляді таких ускладнень: пневмонія, бульозна стрептодермія, лімфаденіт, розлади внутрішніх органів, як наслідок, приєднання бактеріальної інфекції.

🔊🔊 Характерні симптоми для VZV: загальна слабкість (інтоксикація), втрата апетиту, можлива субфебрильна температура тіла (37-37,2℃). З першими висипами t⬆️ до 39 ℃, може з’явитися головна біль, біль у м’язах, транзиторна гіперемія шкіри. На початку висип проявляється у вигляді еритоматозних плям ➡️ утворюються папули d~5-10 мм ➡️ на яких з’являються пухирці з прозорим вмістом, ➡️ згодом мутнішають. Такі везикулярні висипи вкривають усе тіло у супроводі свербіння ➡️ через 2-3 дні на місці висипу з’являються пустули, ➡️ відсихають ➡️ через 3-4 дні покриваються корочкою ➡️ що відпадає, залишаючи тимчасові дрібні рубці та пігментації, ➡️ які проходять безслідно у неускладнених випадках.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Загальний аналіз крові

☄️ Оперізуючий герпес (herpes zoster) або оперізуючий лишай — це ендогенна інфекція дорослих, які перенесли у дитинстві вітрянку. Хвороба проявляється у вигляді везикулярних висипів у напрямку рухових нервів у супроводі різкого пониження імунітету і приєднання бактеріальних інфекцій (септичні стани).

Наскільки Вам подобається?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

Наскільки Вам подобається? 5 / 5. Всього голосів: 1

Голосів поки немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.